Pytanie: Jaki styl do mnie pasuje?

Pytanie: Jaki styl do mnie pasuje? 
Jest to pytanie które wiele osób na grupach strasznie denerwuje (zwykle dodane też jest słabej jakości zdjęcie na której widać pół twarzy). Dzisiaj postaram się dać wam kilka (mam nadzieję pomocnych) rad i pytań które należy sobie zadać przy poszukiwaniu stylu w którym będziemy dobrze wyglądać i dobrze się czuć. ( dokończenie tematu z tego posta )


 1. Na początku należy zastanowić się jaki styl nam się podoba? I w jakim stylu ubrania chcielibyśmy nosić? To pozwoli nam określić w jakim kierunku chcielibyśmy dalej iść.
  Dodatkowym pytaniem tutaj będzie też czy jest jakiś styl zupełnie dla mnie obcy, inny którego chciałabym/chciałbym spróbować? To da nam inne spojrzenie na to w jakich ubraniach i makijażu dobrze się czujemy, a w jakich nie.
 2. Ważnym pytaniem jest to czy chcemy się wyróżniać w tłumie/być zauważani przez innych i oryginalni? Oraz pytanie o naszą odwagę w wyrażaniu siebie.. czy komentarze innych na nasz temat nie zranią nas. Jeśli nie to style bardzo "agresywne" ale także bardzo słodkie (np.Visual kei, Decora) nie pasują do nas i powinno wybrać się np. Ulzzanga lub jakiś typ Gyaru, którym bliżej do takiej mody "masowej", europejskiej -czyli łatwiej akceptowanej przez 'cebulaków' takich jakimi są niektórzy Polacy.
 3. Należy też zastanowić się czy szukamy stylu na codzień czy dla zabawy. Modą i ubiorem można się bawić i wtedy prawie nic nas nie ogranicza. Jeśli jednak chcemy w jakimś stylu czuć się dobrze na
  codzień trzeba to bardzo przemyśleć.
 4. Jednym z ograniczeń zawsze będzie nasz wiek i sytuacje w jakich będziemy musieli się znaleźć. Nie wyobrażam sobie 12-latki, która nagle ubierać i malować się w stylu Ganguro (bardzo przesadzony przykład ale noo...) No i nasz wygląd ma być stosowny do sytuacji, w niektórych szkołach w regulaminie jest określone czego nie powinno się nosić, a także do pracy musimy ubierać się w określony sposób.
Ganguro ( podtyp Gyaru )

Decora

Ulzzang

Gyaru

Visual kei

Inne pytania którymi powinniśmy się zająć to:
 • Jaką kolorystykę ubrań lubię? Pastelowe/czarne/kolory ziemi etc. 
 • Jakie ubrania nosimy? Dziewczęce/ chłopięce/eleganckie/luźne/ "niechlujne" (tak kojarzą mi się ubrania w stylu vkei ale nie wszystkie)
  Wtedy wiemy jakie mniej-więcej ubrania znajdziemy w swojej szafie.
 • Trzeba też zadać sobie szereg pytań co lubię... czy lubię nosić dużo dodatków/ dużo warstw ubrań/ wolę spódniczki czy spodnie?
 • Musimy ocenić czy mamy możliwość ewentualnego zakupu soczewek, dodatków, ubrań, potrzebnych kosmetyków itp.
 • Ważne jest też (jeśli to styl na codzień) jakiej długości i koloru mamy włosy oraz jak dobrze umiemy się malować.
Mam nadzieję, że kolejny post o takiej tematyce naprawdę coś pomoże ^^
No i jeśli mimo wszystko nadal ktoś ma problem z wybraniem stylu to niech śmiało pisze w komentarzu lub na moim asku odpowiedzi na te pytania, a ja wtedy pomogę wybrać style, które będą pasować, wyjaśnię jak się za nie zabrać, wyślę tutoriale do makijażu oraz podeśle linki do blogów gdzie dane style są już opisane bardziej lub mniej.

Komentarze

 1. Myślę, że ten post jest bardzo pomocny! Odesłałabym tutaj każdego pugowicza, który zadaje to pytanie. Każdy powinien zdecydować się na styl, który całkowicie go zachwyci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam w planach związanych z tą tematyką zrobić jeszcze jeden post z krótkimi opisami stylów + zdjęcie każdego, bo często zdarza się, że mnóstwo osób nie wie nawet jakie dokładnie style są, poza najbardziej znanymi i obecnymi na grupach jak np.Ulzzang

   Usuń
 2. Anonimowy9/05/2015

  Dobre dobre c: Więcej takich blogów :33

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wyobrażam sobie żadnej osoby w ganguro, ale niestety... wystarczy wyjść na ulicę u Nas i masz! Polskie Ganguro!
  Iris

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam w planach dla beki wystylizować się w ganguro ;; ale tylko do zdj na puga XD

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Mini przewodnik- Azjatyckie style (nie tylko)

O makijażu na ulzzanga słów kilka ^^

Pastel Goth- mrocznie i uroczo